Exotov bóÓlog

Blog o modernom webdesigne, trendoch v IT, knihách, slovenskej mafii, rozmanitom životnom štýle.

Autor blogu

Vladimír RejholecVladimír Rejholec je aktívny slovenský bloger a webdizajnér. Ako kóder sleduje webové štandardy, optimálne postupy pri vývoji webu, ocení ľudské schopnosti a opovrhuje neschopnosťou. viac... | Twitter | Reklama na tomto blogu

WordCamp 2015 v apríli v Bratislave

Nechce sa mi ani veriť, že je to už rok, odkedy sme sa stretli na WordCampe 2014 a keďže to je už rok, stretneme sa zase. V sobotu 18. apríla 2015 sa v Bratislave na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity uskutoční už štvrtý ročník tejto konferencie s názvom WordCamp Slovensko 2015. Prečo by ste mali prísť?

Čítať ďalej »

Ako je affiliate chápaný a ako by mal byť

Vladimír Rejholec ma pred pár týždňami oslovil, či by som pre neho nenapísal článok o affiliate monetizácii. Keďže na Slovensku je táto téma stále dosť opomínaná a Vlado monetizuje časť svojho trafficu práve affilom, článok na jeho blog by sa hodil. Možno niektorým ľuďom viac otvorí oči. Keďže sa v oblasti affiliate pohybujem nejaký ten rôčik a prevádzkujem affiliate sieť Dognet.sk, povedal si, že práve ja som ten správny človek pre tento článok.

Čítať ďalej »

Nezmyselné ohýbanie telefónov

Hneď na začiatok upozorňujem, že sa nechystám obhajovať Apple a jeho lopatoidné telefóny. Už som dal verejne viackrát najavo, že sa s veľkosťou nad 4″ pri smartphonoch nestotožňujem, nech sú argumenty akékoľvek. Asi aj preto som nikdy nepoužíval Android zariadenia, keďže tie šli (od počiatku pravých smartphonov) práve cestou čo najväčšej veľkosti (ak sa bavíme o high-end smartphonoch). Chcel som sa vyjadriť iba k ošiaľu “aféry bendgate”, ktorý stále prúdi sociálnymi sieťami.

Čítať ďalej »

Keďže vlastním kopec obsahových webov, o ktoré sa neustále staráme, často mi chodia ponuky na kúpu odkazov, “PR” článkov a pod. Čoraz viac ma udivuje, ako môže niekto pôsobiť v oblasti marketingu / SEO / linkbuildingu a mať pritom skreslené, nepresné až smiešne predstavy, ako to celé funguje. Uvedomme si, že tu je rok 2014 a máme tu hodne vyšľachteného Google Penguina. “SEO experti”, prosím zobuďte sa a nerobte si z klientov dobrý deň.

Nezabezpečujem vysoký preklik, ale zabezpečím hodnotné spätné odkazy

Napriek tomu, že to tak môže vyzerať, nie je to spam.

Konečne je to tu! WordCamp 2014

Už je to rok, čo sme sa naposledy videli na WordCampe v Bratislave. Je tu nový ročník, so (staro)novými spíkrami a kopcom skvelých prednášok. Miesto sa nezmenilo, akcia sa bude konať na FIIT STU Bratislava. Všetko sa to začne už 9:00 ráno, tradičným úvodným slovom organizátorov.

Čítať ďalej »

Ponuka práce – PHP programátor, fulltime, Nitra

V rámci spoločnosti Prime Media s.r.o. Nitra hľadáme PHP programátora na fulltime. Za fajn plat, s fajn kolektívom, na vlastných projektoch.

Čítať ďalej »

Hnus! Alebo ako sa podvádza pri voľbách

Ako sa podvádza pri voľbách? Toto video vysvetľuje praktiky už od roku 1995. Chudoba v kombinácii s peniazmi majú ohromnú moc. Ak je len 1/3 z toho pravda, tak je to hnus. Posúďte sami!

Google má vo svojich všemocných AdSense guidelines požiadavku na zverejnenie privacy policy (zásady ochrany osobných údajov). V krátkosti si ukážeme, ako by mali vyzerať.
Čítať ďalej »

Zimné olympijské hry v Soči 2014 – živé prenosy a live stream

Zimné olympijské hry v Soči 2014 sú v plnom prúde a väčšinu pracujúcich Slovákov, ktorí nemajú možnosť zapnúť si v práci telku, zaujíma, ako si pozrú live stream online, na počítači, mobile, či tablete. Na tomto blogu som pravidelne spisoval možnosti, ako pozerať sledovať online zápasy a streamy z významných podujatí (majstrovstvá sveta v hokeji, vo futbale) a pokúsim sa o to aj tentokrát.

Čítať ďalej »

Najrýchlejší internetový browser pre MacOS X – vlastné skúsenosti

Nie, nečakajte žiadne testy, grafy, ani tabuľky porovnania výkonnosti. Na to každému kašlem. Najpodstatnejšie je otestovanie vo vlastnej réžii, používanie určitú dobu a následné porovnanie. Tak som sa od Firefoxu nakoniec dopracoval až ka Safari.

Čítať ďalej »

Riddick – najlepšie akčné béčko roku 2013

Je to už neuveriteľných 14 rokov, čo som videl Pitch Black (Čiernočierna tma), čo je vlastne prvým dielom už trojdielneho akčného scifi filmu s Vinom Dieselom v hlavnej úlohe. A ani po tak dlhej dobe nestratil šmrnc, čo sa o jeho “súputníkoch” nedá povedať (napr. na posledný Resident Evil sa už pozerať fakt nedá).

Čítať ďalej »

StarCraft 2 ako dvojhodinový film?

Blizzard bol vždy majstrom videa, jeho “cinematics” video scény, ktoré umiestňoval medzi jednotlivé misie svojich hier (Warcraft, Starcraft, Diablo) boli vždy dychberúce, úchvatné, plné atmosféry, mrazilo z nich na koži. Vždy som si prial, aby z týchto hier niekto vytvoril obdobne kvalitný celovečerný film. Doposiaľ sa tak nestalo, alebo… ?

Čítať ďalej »

“1” – dokument o zlatej ére závodov F1

Kto by to bol kedy povedal, že v priebehu niekoľkých rokov vyjde toľko filmov z prostredia F1. “1” je fantastickým nahliadnutím do sveta F1, keď bolo ešte slovo “bezpečnosť” neznámym pojmom a smrť jazdcov bola každodenných horkým chlebom.

Čítať ďalej »

Predám doménu s obsahom Lyzovanie.com.

CMS: WordPress, z časti upravený

Štatistiky návštevnosti:

  • link na Toplist.sk (Analytics nebol nasadený)
  • december 2013 – 3589 návštev
  • december 2012 – 6265 návštev
  • január 2013 – 10948 návštev

Zárobky za rok 2013 (nasadený iba Adsense) – 186,97 €

Niektoré pozície vo vyhľadávaní (google.sk):

  • lyžovanie #5
  • mapy lyžiarskych stredísk #5

Cena: 450 € (resp. podľa najvyššej ponuky)

V prípade, že sa neprihlási seriózny záujemca, bude web s doménou vydražený na Webtrhu.

Predajcovia so skvelým prístupom k zákazníkovi ešte existujú

Asi väčšina z nás sa stretla s problémom pri reklamáciách, keď vám nechceli uznať dôvody reklamácie na výmenu alebo opravu techniky. Mne osobne sa to už stalo viackrát. Vianočným darčekom pre mňa bol ale prístup Apple premium resellera iStyle.cz, u ktorého som si pred rokom a pol kupoval Macbook Pro Retina. Upozorňujem, že aj keď sa to tak môže javiť, toto naozaj nie je žiadny PR článok, ale opis vlastnej skúsenosti :-).

Čítať ďalej »

Recenzia Lenovo IdeaPad Y510p – nadupaný herný notebook

Pred časom som mal na testovanie zapožičaný notebook Lenovo IdeaPad Y510p (s cenou mierne cez 1000 €), od špecialistov na Lenovo notebooky thinkpro.sk. Jedná sa o hardvérovo nadupaný, herný notebook, aký som zatiaľ nikdy nevlastnil a netestoval. Aj preto som bol zvedavý, do akej miery je takáto mašinka schopná zvládnuť mimo hier aj kancelársku prácu.

Čítať ďalej »

Test eshopovej “skladačky” – Atomer.sk

V článku Ako si vyberať online službu na správu eshopu som avizoval zahájenie nepravidelného seriálu zameraného na prehľad dostupných slovenských služieb na správu eshopov. Dnes začneme testom služby Atomer.sk.

Čítať ďalej »